SEMINARAS "APIE ŽINDYMĄ - PRAKTIŠKAI"
Konsultuodama šeimas namuose dažnai girdžiu – “Taip, teoriją tai klausėm, matėm, girdėjom ir žiūrėjom. Bet nu praktiškai…. kažkaip nesigauna”. Tai tam, kad ne tik teoriškai, bet ir praktikoje išbandytumėt ir pasitreniruotumėt, kokia ta žindymo realybė su kūdikiais gali būti.
Seminare kviečiu dalyvauti kartu su partneriu. Jie visada šalia ir pirmieji pastebės, jei kažkas ne taip. Be to, turėdami daugiau žinių, ir Jums daugiau palaikymo ir pagalbos galės suteikti.
- Kada prasideda pienas?
- Auksinės valandos ir pirmasis vaikučio glaudimas prie krūties
- Praktinis skirtingų žindymo padėčių išbandymas
- Dažniausiai pasitaikančios krūtų problemos ir jų sprendimo būdai
- Mamos jausmai ir emocijos žindymo laikotarpiu
- Mokysimės, kaip traukti pieną rankomis/pientraukiu
- Papasakosiu, kokios yra žindymui draugiškos primaitinimo priemonės
- Kalbėsime apie vaiko dienos ritmą (kaip dažnai žindyti, kaip žinot, kad pakanka pieno)
- Papasakosiu apie pagalbinę žindymo techniką (pientraukiai, antspeniai, buteliukai, sistemėlės – kaip, kada, ką rinktis)
- Sudėliosiu, ką daryti kritinėmis situacijomis, jei mama negali būti su vaikeliu dėl vieno ar kito sveikatos problemų.
Apsirenkite patogiai – judėsime. Su savimi atsineškite visus klausimus.
40 eur porai
INDIVIDUALIOS ŽINDYMO KONSULTACIJOS
A – Šiuo metu susiduri su žindymo sunkumais?
B – Laukiesi ar tikslingai ieškai informacijos apie žindymą?
C – Turi savo patirtis, nuomonę, bet vis dar smalsu, kaip viskas veikia “iš tikrųjų” ir kodėl Tavo istorija buvo būtent tokia?
Jei tavo atsakymas A – nedelsdama, dabar pat parašyk man žinutę arba paskambink. Žindymo situacijoms, negalioja “palauk”. Jų gaisrus reikia gesinti čia ir dabar. Jau pirmojo pokalbio metu galime preliminariai įvertinti situaciją, sutarti laiką konsultacijai ir aptarti pagrindinius žingsnius, kaip išgyventi iki jos. Taigi, jei skauda žindant, jei įtari, kad užsikimšo latakėlis arba prasideda mastitas, jei skauda dantį ir bijai gerti vaistus, jei vaikeliui krenta svoris, jei pamiršai, ką rekomendavo ligoninėje ar tiesiog kažkas nesigauna – imk ir paskambink man.
Jei šiuo metu Tau labiau tinka variantas B – kviečiu pokalbiui apie žindymą, apie konkrečiai Tau rūpimus klausimus, lūkesčius. Apie tai, kiek gimdymas turi įtakos žindymui, su kokiais sunkumais galima susidurti, jei besilaukiant diagnozuotas gestacinis diabetas, ar galima žindyti besilaukiant ir apie ką galima pagalvoti, jei planuojama įsivaikinti mažą kūdikėlį.
Jei Tau prie širdies variantas C ir savo žindymo patirtį jau turi – kviečiu ja pasidalinti. Kartais moterims kažkur giliai tebekirba, kad jos kažko nepadarė iki galo, kad kažko nežinojo, kad lyg viskas ir gerai, bet vis kažkokia tema mintyse sukasi ir neapleidžia. Savo žindymo nuotykių, skaudulių, sėkmės ar liūdesio istoriją užrašius – dažnai ateina ir tie lauktieji atsakymai. Tos, kurios Jūsų istorijas skaitys – pasisems autentiško buvimo, pamatys, kokios skirtingos situacijos ir kiek originalių tų pačių situacijų matymo kampų gali būti ir gal atras daugiau džiaugsmo ir mažiau spaudimo motinyste.
Žindomas kūdikis ir studijos
Kartais mes planuojam, o kartais ištinka gyvenimas. Ką daryti, jei vaikelis gimė, o iki mokslų baigimo vos keli mėnesiai? O ką daryt, jei staiga gavote svajonių darbo pasiūlymą? Kompromisą tikrai galima surasti.
Jūratės žindymo istorija
Mano žindymo kelionė šiandien tęsiasi nenutrūkstamai 6 metus ir 1 dieną, bendras stažas virš 7 metų. Mėgaujuosi. Artumas, tyrumas, dieną naktį. Neapsakomas jausmas ir linkiu kiekvienai mamai žindyti ilgiau, negu Jūs suplanavote, ilgiau negu Jūs norite, ilgiau nei Jums rekomenduoja, ilgiau, net jeigu tenka grįžti į darbą, eiti į darželį, ilgiau.
Nėštumo priežiūros ir gimdymo komanda
Kai ryšys su artimiausia aplinka tvirtas ir palaikantis, kai jau išsirinkote nėštumo priežiūros specialistą – metas rasti savo dulą. Ji kartais tampa vieninteliu žmogumi šeimai, kuris be vertinimo padeda būti autentiškiems.
Žindymas viešumoje. Strategija.
Žindymas nėra priežastis, dėl kurios mamos tikslingai eina iš namų ir specialiai tai daro pačiose keisčiausiose vietose turėdamos aiškų tikslą – apsinuoginti viešumoje, sulaukti trūkstamo dėmesio sau ar susivilioti keletą papildomų vyrų.
Simonos gimdymo istorija
Pamenu kaip dabar, kad skaičiavau minutes, ir laikas slinko taaaaip lėtai, o sąrėmiai kas 2 minutes. Tai galime suskaičiuoti 90 sąrėmių per tris valandas. Tokių, kurių, atrodo, nė vienas žmogus nepakeltų, bet tu tai išgyvenai. Į trečią valandą pradėjo viskas greitai vertis, mat įlipau į vonią ir atsisėdau patogiai į varlytės pozą.
Kas yra dula?
Jei gimdymo metu moteris užsimanys pistacijų skonio ledų – būdama viena jų gaus tik po gimdymo, kai kažkas iš lankytojų jų atneš, jei prisimins. Jei moteris gimdyme bus su vyru – ledų, galbūt, jis nubėgs ir nupirks. Jei moteris bus su dula – ji jau turės jų savo šaltkrepšyje!