fbpx
zindymas-ir-studijos-www

ŽINDYMAS IR STUDIJOS (DARBAS) KAIP SUDERINTI?

Vaikelis pasibeldžia į šeimą pačiu laiku. Pavyzdžiui, likus vos keliems mėnesiams iki studijų pabaigos. Arba tada, kai tarsi mana iš dangaus į rankas įkrenta svajonių darbo pasiūlymas. Ir o varge, kaip sunku tada nuspręsti, ką daryti. Gali atrodyt, kad ‘na, čia tikrai tas lengvasis atvejis’, kai sprendimas kone aiškus kaip šviečianti saulė – būtinai reik į darbą. Kitą kart – nežinia, kaip viską suderinti gali tiesiog visiškai išsunkti emociškai. 

Pasidalinsiu keliais sprendimais, kaip praktiškai įgyvendinti užsibrėžtus tikslus (pvz.: lankyti paskaitas) ir suderinti juos su dar labai labai mažo vaikučio žindymu. Kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek privalumų. Tai va, Jums ir užuomina apie informuotą pasirinkimą, kurį aš ne galo mėgstu. Svarbu dar ir tai, kad skirtingų žmonių akimis, mano vardijami pliusai ir minusai sutaps su jų įžvelgiamais privalumais ir trūkumais.  Taigi. Variacijos galimos kelios: 

A variantas 
Jei vaikelis dar visai mažytis – vežiesi jį kartu į paskaitas. Jie daugiausiai laiko miega ir žinda, tad realu, kad paskaitų metu netrukdys. 

Pliusai:
+ Vaikelis visada su Tavimi. 
+ Žinda pagal poreikį. 

Minusai:
– Gali būti sunku susikaupti paskaitose.
– Jei vaikutis neramus, gali prireikti išeiti iš auditorijos. 
– Reikia iš anksto pasiplanuoti aprangą ir žindymo technikas, kad nekiltų nepatogumo žindant auditorijoje. 
– Intensyvus bendravimas ir buvimas su daugybe svetimų žmonių gali suketi streso vaikučio, o ir Tavo imunitetui.

B variantas
Vaikutį pažindai, tada vaikutis lieka namuose, o Tu keliauji į mokslus. Dienos metu randi pertraukėlių pienui nusitraukti panašiu intervalu, kaip vaikutis žįstų, (t.y. kas maždaug porą valandų) jei būtumėt kartu. Grįžusi vakare, po mokslų žindai kaip įprastai. 

Pliusai:
+ Niekur nereik vežioti vaiko;
+ Pieno prieš mokslus reik prikaupt tik vienai dienai, nes kitoms dienoms pakaks to, ką nusitrauksi per tą laiką, kai būsi ne su vaikučiu;

Minusai:
– Reikės išmokti nusitraukti pieną efektyviai. Tam paprastai reikia laiko, specifinių žinių apie traukimo technikas ir laktacijos palaikymą.
– Vaikutis nežįs. Kol mažyčiai, būna, ima aiškiai reikšti savo pretenzijas krūtims, jei alternatyvūs maitinimo būdai reiškia lengvesnę pieno tėkmę.
– Reikės su savim vežtis visą įrangą pienui traukti ir sandėliuoti;
– pientraukį panaudojus reikės jį paruošti kitam nusitraukimui, t.y. išplaut/dezinfekuot, arba turėti pakankamai atsarginių dalių „pamainai”. 
– Tam, kas liks su vaikeliu, gali kilti iššūkių, kaip jį pamaitinti (ne visi vaikai geria nutrauktą pieną, o sugirdyt su žindymui palankiom priemonėm reik ir laiko, ir pasiruošimo ir šiokio tokio pasiplanavimo iš anksto). 
– kai vaikutis lieka namuose, prailgeja laiko tarpas, kai jūs ne kartu, nes prisisumuoja kelionės pirmyn-atgal laikas. 
– gali būti labai daug streso, jei vaikutis atsisakys valgyti, kai jūsų nėra, ir tada skubiai teks lėkti namo. 

C variantas
Pažindai, vaikutis, tu ir lydintis žmogus (tėtis, močiutė, senelis, sesė, brolis, draugė, auklė, dula) keliaujat ten, kur bus paskaitos ir laiką leidžia netoliese. Kai vaikučiui kyla poreikis žįsti – jį atneša pažindymui. 

Pliusai:
+ Vaikas žindomas pagal poreikį tiesiogiai iš krūties.
+ Sutrumpėja buvimo ne kartu laikas.

Minusai: 
– Reikia lydinčio žmogaus ir jei padėti negali artimieji, surasti fainą valandinę auklytę gali prireikt nemažai laiko. 
– Reikia pastrateguoti, kur ir kaip vyktų migdymas, sauskelnių keitimas, pamaitinimas (gal pamaitinimo dalis pati paprasčiausia, nes įmanoma visiškai bet kur, sauskelnes pakeisti galima bet kurios kavinės wc, jei ten tik telpa vežimukas įvažiuot, tik gal nelabai patogu daug rengt/nurengt, bet ir vėl, tai visai sprendžiama nešioklėmis)
– gali ištikti prastas oras. 

D variantas
Vaikelį pažindai, keliauji į mokslus. Per pietų pertrauką grįžti pažindyti, papietauji, dar kartą pažindai prieš išeidama ir grįžti vakare po mokslų. Pieno atsargų palieki, bet viliesi, kad galbūt pavyks susisukti taip, kad jų neprireiktų.

Pliusai:
+ galimai nereikės vežtis visos pieno traukimo įrangos su savimi.
+ Nereikės rūpintis žindymui palankiomis maitinimo priemonėmis.
+ Vaikas namuose.
+ Patogi buitis vaiką prižiūrinčiam žmogui, nes nereikia rūpintis, kaip vaiką pamaitinti, kol mamos šalia nėra. 

Minusai:
– nebūtinai vaikas norės tiek ilgai laukti, kol grįšite ir jam tas gali kainuot daug verkimo.
– daug laiko ‘susivalgo’ kelionei pirmyn atgal. 
– važinėjimas išvargina.
– gali būti, kad grįžus vaikutis miegos arba krūtys ims darytis itin sunkios ir diskomfortiškos nuo nepakankamo ištuštinimo dar dienos metu. 
– gali kilti daug streso namie likusiam ir vaikutį prižiūrinčiam žmogui.

E variantas 
Vaikelį pažindai, keliauji į mokslus. Tada vaikutį prižiūrintis žmogus atveža tau jį pažindyti, kai vaikelis ima rodyt alkio ženklus arba kai jau atrodys, kad artėja jo miegelio laikas, pamaitinsi, užmigs, pasuks ratus aplink, kol miegos, tada pabudusį vėl atneš tau pamaitinti ir išvažiuos namo tavęs laukt jau po galutinių užsiėmimų grįžtančios arba grįšit kartu. 

Pliusai: 
+ Tu bent dalį laiko galėsi pabūti tarsi pati sau
+ Vaikutis patirs mažiau laiko be mamos

Minusai:
– daugiau strategavimo, planavimo ir buities vaiką prižiūrinčiam žmogui.

Bet kuriuo atveju svarbiausiu prioritetu išlieka vaikelio poreikis – tam, kad augtų sveikas ir emociškai stabilus, svarbu, kad mama būtų šalia. Suprantu iki širdies gelmių, kaip kartais norisi pabūt kažkokioje savo pačios amplua erdvėje, mokytis, pažinti pasaulį pačiai. Bet vis tik, tas mažas vaikelis užaugs, o kursai – na jų bus dar daug priešaky, bus net geresnių, nei šie. Esu savu kailiu patyrus tiek tuos momentus, kai vaikas namie, o aš akių nuo telefono ekrano atitraukt negaliu nerimaudama, ar tikrai viskas jam gerai, ar dar neužsiverkė alkanas, tiek tuos, kai žindau stovėdama už auditorijos durų ir svajoju apie tai, kaip norėčiau persiplėšt ir vienu metu dalyvaut abiejose veiklose. Galiausiai, kai tiesiog paleidau kontrolę – dalykai tiesiog susiklojo palankiai. 

Jei norėtum, kad padėčiau susidėlioti būtent Tavo situacijai tinkamą planą – būtinai parašyk.