fbpx

APIE MANE

Mano vardas Monika. 

Intensyviai ir tirštai išgyvenusi savo gimdymų patirtis tapau dula. Patyrusi, kiek lengvumo motinystėje teikia žindymas, tapau žindymo konsultante (CLC). Taigi dabar derinu šias veiklas ir jaučiuosi pagaliau išpildanti save taip, kaip svajojau. Darbas suteikia man privilegijas laisvai planuoti savo laiką, nuolat mokytis, bendrauti, sutikti daugybę įvairių žmonių ir pakankamai dėmesio skirti savo šeimai.  

Man labai svarbus autentiškumas, savas tempas – matyti, girdėti, išbūti, suprasti ir pajausti.  Dabartiniame pasaulyje, kai taip vertinamas efektyvumas, produktyvumas ir kitos greitą efektą teikiančios paslaugos – man labai norisi sustoti. Įsiklausyti į poreikius, susitelkti į kūno siunčiamus signalus, išgirsti mintis. LĖTAI.  Yra pernelyg daug dalykų, kuriems suprasti ir priimti reikia laiko – susigaudyti ir atsirinkti, kas yra iš šalies primesta, o kas iš tikrųjų autentiška ir sava. 

Toks holistinis požiūris apima visas mano veiklos sritis. Tam, kad galėčiau padėti skleistis autentiškumo žiedui  –  tiek vaikelio laukiant, tiek jau auginant –  svarbiausia ryšys.  Kurkime jį.  Kviečiu pokalbiui .

KVALIFIKACIJA

Nuo 2024m. – LLŽKA asociacijos narė;
Nuo 2022m. –  Sertifikuota žindymo specialistė (Childbirth international suteiktas CLC sertifikatas);
Nuo 2021m. – Krizinio nėštumo centro savanorė (dula, žindymo konsultantė);
Nuo 2020 m. – Akredituota Žindymo vadovė organizacijoje La Leche Lyga Lietuva;
Nuo 2019m. – Gimdymo dula (Dulų asociacijos suteiktas kvalifikacijos pažymėjimas 2019m., taip pat Dulų asociacijos ir Dulų asociacijos valdybos narė);
Nuo 2017m. – Žindymo savanorė organizacijoje La Leche League Lietuva;

MANO GIMTIES ISTORIJOS

Besilaukdama pirmą kartą buvau be galo laiminga. Svajojau apie tobulą, lengvą gimdymą dalyvaujant vyrui ir palaikančiai nusiteikusiam ligoninės personalui. Lankėme keletą kursų tėvams, perskaitėme keletą knygų. Sušmėžuodavo skaitiniuose žodelis “dula”, “gimties sesuo”, bet, atrodė, “kam jos reikia?” – viskas paprasta bus – su vyru, vonia, masažu ir šypsena.  Visas sunkias gimdymų istorijas leidau pro ausis, nes buvau šimtu procentų tikra – “Man tai jau tikrai taip nebus”. Dukryte džiaugėmės, kaip aštuntuoju pasaulio stebuklu, o apie sunkią gimdymo patirtį man pačiai sunku ramiai kalbėti buvo daugiau nei metus.

Besilaukdama antrą kartą buvau be galo laiminga. Tik tą kart svajojau, “kad tik nebūtų, taip, kaip anąkart…”. Labai norėjau, kad gimdymas šį kartą būtų apie mane ir vaikelį. Kad sprendimus priimčiau sąmoningai ir ramiai pati, o ne išsigandusi ar “užklupta silpnumo akimirką”. Todėl ruošiausi planui A, B, C… Ž ir situacijoms, “o jeigu… “. Perskaičiau dar daugiau knygų apie nėštumą, gimdymo fiziologiją, daugybę mokslinių straipsnių apie medicininę gimdymo priežiūrą, intervencijų privalumus, trūkumus ir alternatyvas jiems, lankiau paskaitas vaikelio besilaukiantiems tėvams ir medicinos profesionalams, įvairias meditacijas ir kūno praktikas – jogą, watsu. Ėmiau lankytis terapiniuose užsiėmimuose, nėščiųjų ratuose, dulų rengiamuose kursuose ir susitikimuose. Susiradau širdžiai artimas dulas. Susipažinau su akušerėmis, aplankiau gimdymo stacionarus bandydama juos “prisijaukinti”, kad taptų pažįstami, savi – tarsi namai.

Gydytojos, pas kurią lankiausi visą nėštumą, nuo pirmo vizito klausinėjau, ką galėčiau nuveikti, kad vaikelio gimimas būtų kuo sklandesnis. Stengiausi, kad ir ji man taptų kuo labiau pažįstama, sava, kad visiškai pasitikėti galėčiau. Taip pat, kad ir ji žinotų mano motyvus ir dalykus, kurie man labai svarbūs vaikelio gimime, kad atėjus laikui nebereikėtų dėl jų “kovoti”. Gražų ir išsamų gimdymo planą pasiruošiau su svarbiausiais dalykais, lyg priminimą labiau sau, vyrui ir dulai, nei gydytojams. Tada, kai galiausiai visus nerimus išnerimavau ir paleidau, visoms baimėms pažiūrėjau bent į vieną akį, patyriau nuoširdų moteriškųjų ratų ir dulų rūpestį ir palaikymą ir atsidaviau į mylinčias vyro rankas – greitai ir lengvai pasaulį ir savo namus išvydo sūnus. Apie gimdymo patirtį galėčiau kalbėti neužsičiaupdama, kaip buvo gerai.

Trečiojo vaikelio besilaukdama nėriau į patyrimus stačia galva. Ritualai, apsikabinimai, masažai, pokalbiai su dula, tiksliau – visu būriu jų, su gydytoja pakrizenimai, kaip čia viskas bus. Jei ne keistas pandeminis žmonijos išėjimas iš proto – sakyčiau, visiška ramybė, tobulas nėštumas ir gimdymas. Šįkart, kaip ir svajojau – į vandenį. 

Nesakysiu, kad gimdymai buvo be skausmo. Skaudėjo kaip reikiant. Turėjau galimybę patirti patirti gimtį, kai mano pojūčius vertino pagal aparatų rodmenis, kai motyvaciją kėlė nepagrįstais gąsdinimais. Turėjau galimybę patirti ir tai, ką reiškia gimdyti, kai šalia yra moterys, kurios tiki gimties stebuklu – kai apkabina, kai ramina, kai surėmus kaktą padeda kvėpavimo nepamesti, kai priima su visais „nu kodėėėėėėėėl …” ir  „nebegaliu daugiau…”. Jų buvimas, žodžiai ir prisilietimai kažkaip tų jėgų ir tikėjimo įkvepė gerokai daugiau. Prisiminimus apie gimdymus saugau kaip visiškų savo super galių patyrimą – stiprų, galingą, užtikrintą ir net kažkuo raganišką. Ir labai norisi tuo dalintis. 

m&k-sesija-sm-008